Figen Aktosun Kimdir?

Türkiye’nin ilk Master’, Güzellik ve saç bakım eğitmeni Figen Aktosun, Şisli Mesleki Egitim Merkezinde “Güzellik ve Saç Bakım ” eğitimi alarak kariyer yolculuğuna adım attı. Figen Aktosun, güzellik sektöründe hizmet veren çok uluslu firmalarda satış müdürlüğü ve pazarlama müdürlüğü pozisyonlarında çalıştı.
1992 yılında Figen Academy’i kurduktan sonra yurtdışına giderek güzellik sektörünün önemli eğitimlerini aldı;

  • PhiBrows – Kalıcı Makyaj ve Microblading Eğitimi
  • Biotech Academy – Permanent Make-Up Eğitimi
  • Long Time Liner Academy – Permanent MakeUp ve Saç Simülasyonu Eğitimi
  • Amazink Areola – Aerola Rekonstrüksiyonu

Makyaj uygulama konusundaki uzmanlığı nedeniyle Türkiye’nin ilk “Master”‘ unvanına sahip eğitmeni olan Figen Aktosun, Gazi Universitesi’nde saç bakım ve güzellik bölüm öğretim görevlilerine seminer verdi.
Master Figen Aktosun, Figen Academy bünyesinde kurduğu Yeni Evren Akademi ile de cilt sağlığı ve güzelliği uzmanları yetiştirmektedir. Milli Egitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitimler veren Yeni Evren Akademi’deki sertifikali eğitim programları;
1. Makyaj Uygulaması – Microblading Sertifika Programı
2. Cilt Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Sertifika Programı
3. Güzellik Hizmetleri Sertifika Programı
4. SPA Yöneticisi Sertifika Programı
5. SPA Personel Eğitimi Sertifika Program
6. Masör ve Masöz Egitimi Sertifika Programı
7. Makyaj Sertifika Programı
8. Sahne Makyajı Sertifika Programı
9. Saç Bakımı ve Yapımı Sertifika Programı
10. Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme ve Boyama Teknikleri Sertifika Programı
11. Protez Tırnak Sertifika Programı

Misyonumuz

Figen Academy olarak, güzellik ve bakım alanında müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmayı misyon edinmiş bir şirketiz. Misyonumuz, her müşterinin kendine özgü güzellik ihtiyaçlarına uygun çözümler sunarak, onların kendilerini daha özgüvenli ve mutlu hissetmelerini sağlamaktır. Müşterilerimizin güzellik ve bakım konusundaki beklentilerini aşan bir deneyim yaşatmak, kalite standartlarını en üst seviyede tutmak ve müşteri memnuniyetini her zaman en ön planda tutmak misyonumuzun temelini oluşturur.

Vizyonumuz

Figen Academy olarak vizyonumuz, güzellik ve bakım sektöründe lider bir marka olmak ve müşterilerimize en yenilikçi, kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunmaktır. Vizyonumuz, sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek, en ileri teknolojileri kullanmak ve uzman kadromuzla sürekli olarak kendimizi geliştirmektir. Müşterilerimize en iyi deneyimi sunmak için sürekli olarak yeniliklere açık olmak, yaratıcı çözümler üretmek ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun hizmetleri sunmak vizyonumuzun temelini oluşturur.

Figen Academy

Güzellik ve bakım alanında kurulan FigenAcademy şirketlerimiz bundan 25 sene önce Figen Aktosun tarafından İstanbul Beşiktaşta kurulmuştur. Master Figen Aktosun bu sektöre daha öncesinde yer aldığı kozmetik sektöründen geçiş yapmış olup, temelinde her zaman için güzellik ve bakım profili mevcuttur. Figen Academy hizmet sunduğu her alanda dünyadaki teknolojik ve bilimsel gelişmeleri takip ederek, ileri görüşlü hizmet anlayışı ile büyümeye devam etmektedir. Yurtiçinde, yurtdışında uluslararası sertifikalarla kaliteli tıbbi hizmetlerini belgelemiş olan Figen Academy, Türkiye’nin önde gelen güzellik merkezleri arasında yer almaktadır.

Hedeflerimiz

Hizmet sunduğumuz toplumun ihtiyaç ve beklentilerini karşılarken aynı zamanda yeni değerler eklenmesini sağlamak, Müşteri ve yakınları başta olmak üzere tüm toplumumuzun güzellik eğitimine katkıda bulunmak, Kişisel performansı kurum performansına pozitif olarak yansıtacak ‘katma değer yaratan’ sistemler oluşturmak, Müşteri memnuniyetini üst düzeyde sağlamak, Figen Academy’de görev alan tüm personelin, görevini iyi ve doğru şekilde yapabilecek bilgi ve deneyime sahip profesyonellerden oluşmasını sağlamak, Hizmetlerimizde hataya yer vermemek ve her zaman en iyisini yapmaya devam etmektir.

Kendini sürekli yenileyen Figen Academy verdiği hizmetler ile; Uluslararası Kalite yönetimi standartlarına uygunluğunu ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile tescillerken, İngiliz Standartları Kuruluşu (BSI) tarafından yayınlanmış olan ”İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği” standardı olan OHSAŞ 18001 belgesini almaya da hak kazanan sektördeki ilk kuruluşlar arasındadır.

preloader image